Rozrastamy się! Rozpoczynamy nabór do żłobka do nowej grupy która ruszy w Marcu! Zapraszamy do zapisów!

NASZE WARTOŚCI

Opieka bliskościowa

Podchodzimy indywidualnie do każdego dziecka

respektujemy jego granice. Staramy się zaopiekować potrzebami biologicznymi jak i emocjonalnymi.

Akceptujemy emocje - nazywamy je, towarzyszmy im. Pozwalamy je poczuć.

Nie stosujemy kar ani nagród.
Budujemy i wzmacniamy wewnętrzną motywację u dzieci.
Pokazujemy jak współpracować a nie rywalizować w grupie modelując zachowania.
Wszelkie konflikty, spory, nieakceptowalne społeczenie zachowania przerabiamy z dziećmi w kręgu.

Komunikacja NVC

Używamy języka żyrafy. Język żyrafy określa się jako język empatii i szacunku, używany z perspektywy „JA”. Szakal z kolei posługuje się językiem, który odcina nas od kontaktu – używa oceny, osądu i obwiniania, mówi z perspektywy „TY”. Im bardziej jesteśmy świadomi naszych potrzeb, tym lepiej możemy o sobie stanowić i lepiej rozumieć innych. Rozrózniamy potrzeby i uczucia. Zakładanym że intencje każdego są z góry dobre, czasami nieumiejetnie sformułowane.

Społeczność

Tworzymy społeczność, która w ujęciu bliskościowym jest bardzo ważna. Prowadzimy warsztaty dla rodziców, spotkania, w których omawiamy wyzwania rodzicielstwa bliskości, z jakimi się spotykamy. Wspieramy się. Spędzamy razem czas, spotykając się poza Wioską. Wyjeżdzamy razem na Wioskowy CAMP gdzie razem bawimy się, odpoczywamy i szkolimy.

Placówka Terapeutyczna

Na swoim pokładzie Wioskowym mamy psychologa, logopedę, pedagoga specjalnego a także terapeutę Si czyli wszystkich specjalistów niezbędnych do prowadzenia terapii dzieci z Autyzmem/Zespołem Aspergera. Prowadzimy obserwacje a także zajęcia specjalistyczne tj.: korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne oraz o charakterze terapeutycznym.

Filozofia Reggio Emilia
czyli edukacja poprzez doświadczanie.

W centrum tej metody znajduje się dziecko, które uczy się poprzez interakcję z otoczeniem i społecznością. Poprzez doświadczanie dziecko rozwija umiejętności krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów. Ponadto, uczy się współpracy i komunikacji. Dziecko nie dostaje gotowych odpowiedzi, nie jest wyręczane, poprzez swój proces twórczy samo odkrywa to co my już wiemy.
Pedagodzy jako przewodnicy - zadają pytania, zachęcają do próbowania, obserwują proces uczenia się dziecka, pozwalają na błędy, naprowadzają do pewnych wniosków - ale odpowiedz/rezultat jest zawsze dziecka.